Zázvor poráža chemoterapiu: 10.000-krát účinnejšie v boji proti rakovinovým bunkám

V telách onkologických pacientov sa bojuje. Voľné radikály hučia ako ohnivé vojny. Americkí vedci si teraz všimli, že zázvor je 10.000-krát silnejší než chemoterapia.

Zázvor

Ak neprídu antioxidanty, u onkologických pacientov sa zapáli veľké bojové pole. Vedci Štátnej univerzity Georgia teraz zistili, že zázvor je vysokoúčinný protirakovinový prostriedok. V boji proti rakovinovým bunkám sa ukázal tento antioxidant ako 10.000-krát silnejší než chemoterapia.

Tumor prostaty u testovacích myší sa zmenšil o 56%

Mnohým chorobám predchádzajú zápaly, preto si vedci vzali pod lupu rastliny, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Najprv chceli skúmať kurkumu a jej účinky na rôzne druhy rakoviny. Kurkuma bola úspešná. Potom si vedci pomysleli, že by to mohli skúsiť aj so zázvorom: Táto hľuza je príbuzná kurkume. Vedci Štátnej univerzity Georgia prevádzali rôzne pokusy. Použili zázvor na myši s rakovinou prostaty.

Čo zistili je ohromujúce. Tumory myší sa zmenšili o 56 percent, keď sa im podal 6-Shoagoal. Táto ostrá substancia pozostáva zo zázvoru, ktorý je usušený a uvarený. V porovnaní s chemoterapiou bol účinok 10.000-krát silnejší. To najlepšie ešte príde: Užitie zázvoru zachránilo pacientov pred smrťou.

Chemoterapia často bezmocná

To sa chemoterapii podarí len v obmedzenom rozsahu. Oveľa viac hovorí Dieter Hölzel z Kliniky Großhadern Univerzity Mníchov: „Čo sa týka prežitia pri metastázových karcinómoch v čreve, hrudi, pľúcach a prostate, za posledných 25 rokov nedošlo k pokroku.“ Tak informuje online portál „3e-zentrum.de. Pri chemoterapii je žijúce tkanivo bombardované chémiou, aby bunky odumreli. Často rakovina opäť vzplanie na inom mieste v tele.

Veľa chorôb sa podľa „NaturalNews“ dá skôr vyliečiť prírodnými prostriedkami. , obzvlášť ak sú podchytené v skorom štádiu. Často sa však mnohí držia chemickej liečby a tak všetko len zhoršujú. „Dlhé roky sme v onkológii mali katastrofické výsledky terapií. Dlho sme pacientov liečili chemickými látkami, chemoterapiami, ktoré nezabíjajú len rakovinové bunky, ale zaťažujú samotné telo. Pokroky boli len okrajové.“ potvrdzuje Pfundner, obchodný manažér Roche a svetový distribútor popredných onkologických medikamentov, v jednom rozhovore pre časopis „Die Welt“.

Kedy budú lekárske recepty s vysokoúčinnými prírodnými látkami?

Zázvor sa neukázal ako vysokoúčinný len voči rakovine, ale účinkoval aj pri 100 iných chorobách, napr. diabetes, osteoartritída alebo nevoľnosť po chemoterapii. Zázvor by mal človek skúsiť aj z iného dôvodu: Prakticky nemá žiadne vedľajšie účinky. Čínska medicína liečila pacientov už pred 2000 rokmi týmto spôsobom. Anglický spravodajský portál „NaturalNews“ sa pýta, kedy zase necháme samotné telo vyhrať tento boj. Portál si myslí, že to ešte chvíľu potrvá, kým nám lekári výživné látky predpíšu ako liečebný prostriedok.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.